خدمات نوين ترجمه خدمات نوين ترجمه .

خدمات نوين ترجمه

خدمات ترجمه شفاهي

اگر مترجم شفاهي زبان هاي مختلف هستيد و تجربه كار در ترجمه همزمان در سمينار ها و همايش هاي بين الملي و يا ترجمه همزمان تلفني را داريد تيم ترجمه پارسيس با سالها تجربه موفق و روبه رشد در ارائه خدمات ترجمه شفاهي شناخته شده مي باشد 

نحوه استخدام مترجمين همزمان در تيم ما به چه صورت است ؟

خدمات ترجمه همزمان در تيم پارسيس به تمامي زبان هاي زنده دنيا مي باشد بنابراين اگر مترجم شفاهي انگليسي , آلماني, روسي,تركي,عربي,چيني و يا ساير زبان ها هستيد روند استخدام ما را مطالعه نماييد قبل از هر چيز فرم استخدام مترجم را از طريق بخش استخدام پر نموده تا همكاران پس از بررسي با شما در اسرع وقت تماس بگيرند .

استخدام مترجم شفاهي انگليسي

مترجمين همزمان انگليسي چه كساني هستند

مترجم شفاهي و يا همزمان انگليسي شخصي است كه قادر است يك ترجمه از مكالمه را به صورت دقيق و قابل فهم براي افراد در يك شرايط زماني واقعي ارائه دهد .

در دهكده جهاني اينترنت همانطور كه نياز به ترجمه هاي زبان ها مختلف توسط مترجمين رسمي و تخصصي مي باشد نياز به مترجم شفاهي نيز بسيار احساس مي شود لذا آنها به شكاف ارتباطي بين دولت ها , شركت و يا موسسات بسيار كمك ميكنند .

 

مترجمين همزمان انگليسي بايد تنها پس از شنيدن چند كلمه به زبان مقصد ترجمه كنند آنها بايد بتوانند اين كار را در گفتگوي مداوم انجام دهند لذا مستلزم مهارت بيشماري خواهند بود اين شكل از تفسير امروزه در ليست برترين و پيچيده ترين نوع ارتباطات انساني ميتواند مشاهده كرد .

 

برخي مترجمين همزمان در يك اتقاك عايق از طريق هدفون اقدام به ترجمه شفاهي ميكنند به اي صورت كه زمان مترجم صحبت هاي گوينده را مي شوند از طريق بلندگو آن  را به زبان مقصد به شنونده انتقال مدهند اين روند يكي از مهارت هاي پر استرس براي مترجمين شفاهي در تمامي زبان ها خصوص مترجمين شفاهي انگليسي است .

 

اهميت شغل مترجم همزمان

در دنياي خدمات زباني تفسير همزمان به عنوان شغل مهم و به عنوان خواستارترين شغل به حساب مي آيد لذا شغل مترجمين همزمان به عنوان يكي شغل هاي پر استرس همواره خواستار زيادي دارد

 

موفقيت در شغل مترجمي همزمان مستلزم اين است كه مترجم بايد در بداهه سازي مهارت كافي داشته باشد مهم اين است مترجم هوشيار باشد تا بتواند در سريعترين زمان ممكن يك ترجمه حرفه اي ارائه دهد .

 

نكات مثبت و منفي در ترجمه همزمان

در ترجمه هاي شفاهي  و يا همزمان برخي نكات مثبت و منفي به طور معمول وجود دارد كه خالي از لطف نيست به آن توجه شود

 

در ترجمه همزمان براي همايش ها گوينده منتظر نمي ماند تا مترجم ترجمه خود را انجام دهد لذا ميتواند به صحبت هاي خود ادامه دهد تا مترجم در سريعترين زمان ممكن ترجمه را ارائه دهد

 

نكات مثبت و منفي در ترجمه همزمان نيز خيلي مهم است چه بسيار ديده شده اگر مترجم صحبت ها و يا جلسات را به اشتباه ترجمه نمايد ممكن است شاهد خطرات  زيادي در شغل و يا موقعيت شغلي او به وجود ايد اما بالعكس اگر مترجمين همزمان در ترجمه صحبت ها بسيار دقيق باشند هيچ گاه خطري متوجه امنيت شغلي او نخواهد شد و بلكه در تفسير همزمان قرارداد هاي بيشتر در پيش رو دارد

 

برخي مترجمين به عنوان اسكورت نيز عمل ميكنند

سفر مترجمان تفاوت هاي زيدي با هم دارند برخي مترجمان در سفرهاي كاري و قرارداد هاي تجاري از مسئول ارتباطات فرهنگي گرفته تا بستن قرارداد هاي چند ميليون دلار و سفارشات خريد نقش موثري دارند

در تفسير همزمان كه به عنوان خدمات ترجمه شفاهي نيز مطرح است مترجم به صحبت هاي گوينده گوش فرا داده و همزمان با سخنراني ميتواند آن را براي شنونده به نوعي تفسير كند

 

مترجم همزمان مي بايست در مدت زمان مجاز توسط گوينده جريان طبيعي گفتار را انجام داده و تحويل دهد لازم به ذكر است به هيچ وجه زمان انتظار براي مترجم همزمان نبايد وجود داشته باشد خصوصا در همايش ها

 

سازمان ملل متحد مهد با ارزشي براي جمع آوري مترجمين همزمان به زبان هاي مختلف از سراسر جهان خواهد بود , در سازمان ملل مترجمين در اتاقك هايي از پيش تعيين شده استقرار مي يابند لذا تمامي هزينه ها , اسكورت و مسافرت و حقوق از پيش براي اينگونه افراد تعيين شده است

 

استخدام مترجم همزمان تلفني

مترجمين همزمان تلفني تفاوتي خاص با تعارف بالا دارند برخي اوقات ممكن است بخواهيد با كشور هاي ديگر از طريق تلفن و يا تماس تصويري ارتباط بگيريد لذا مترجم تلفني در اينجا به كار شما مي آيد او ابتدا صحبت هاي طرف مقابل را شنيده و سپس به مخاطب خود منتقل ميكند و يا برعكس صحبت هاي مخاطب را شنيد و به فرد حاضر در پشت تلفن كه به زبان ديگر مسلط است منتقل ميكند تفاوت اين امر با تعاريف بالا زمان انتظار است در مكالمات تلفني به دليل آنچنان رسميت ندارد زمان فاكتور مهمي نيست مهم اين است كه مطالب عينا منتقل گردد .

 

نقش مترجمين همزمان

در دنياي امروزي نقش مترجمين همزمان بسيار كليدي است اما همواره به عنوان عوامل پشت صحنه خدمت ميكنند تا از نظر ها پنهان بمانند .

 

وظيفه اصلي يك مترجم همزمان اين است كه مطالب را بدون كم و كاست از نظر معنايي و گفتاري در اختيار مخاطب خود قرار دهد


برچسب: ترجمه شفاهي، ترجمه همزمان، استخدام مترجم همزمان،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۲۰:۵۰ توسط:دارالترجمه رسمي پارسيس موضوع:

بهترين فرهنگ لغت آلماني به انگليسي

بهترين فرهنگ لغت آلماني به انگليسي

همانطور كه ميدانيد داشتن يك فرهنگ لغت ترجمه خوب در كنار ساير منابع آموزشي زبان براي هركسي ميخواهد اقدام به آموزش و يادگيري زبان كند و ميخواهيد با يك گويش خارجي آشنا شود و مهارت خود را محك بزند بسيار خوب است .

   ديكشنري آنلاين

به لطف فناوري و بستر سازي اينترنت و طراحي نرم افزار امروزه بهترين ديكشنري و فرهنگ لغت آنلاين در نوك انگشتان شما قرار دارد شما ميتوانيد با استفاده از اين فرهنگ لغت ترجمه آنلاين را به صورت كاملا رايگان در اختيار داشته باشيد.

ما در اينجا فرهنگ لغت معتبر آلماني به انگليسي را به شما معرفي خواهيم كرد پس با ما همراه باشيد

 

 در اينجا ليستي از 5 بهترين فرهنگ لغت آلماني به انگليسي آورده شده است تا روند انتخاب براي شما آسان شود!

بهترين فرهنگ لغت آلماني به انگليسي كه در اينترنت موجود است

1. فرهنگ لغت آلماني به انگليسي Linguee

linguee يك فرهنگ لغت آنلاين آلماني به انگليسي براي آموزش ترجمه آلماني است. در اين فرهنگ لغت آنلاين نمونه اي از مثال و استعاره ها از كلمات روزمره يافت مي شود كه با حفظ تلفظ مترجمين آلماني مي توانند با استفاده از آن يك ترجمه آلماني دقيق انجام دهند .

نرم افزار فرهنگ لغت Linguee همچنين براي كاربران اندرويدي و آيفون طراحي شده است تا با كاربر پسند بودن اين نرم افزار خدمات ويژه خود را در دستگاه هاي هوشمند تلفن همراه نيز عرضه كند

 

2. Google Translate

 

نرم افزار ترجمه گوگل براي بسياري از زبان آموزان و مترجمان شناخته شده است اگر چه نبايد اين نرم افزار آنلاين را به عنوان يك فرهنگ لغت به حساب اورد اما خدمات ترجمه رايگاني كه اين نرم افزار گوگل انجام مي دهند به حدي مهم است كه شما ميتواند حجم زيادي از مطالب را از انگليسي به آلماني ترجمه كنيد .

 

لازم به ذكر است نرم افزار ترجمه هوشمند گوگل امروزه به عنوان ايده آل ترين و بهترين نرم افزار ترجمه در دنيا قدم برداشته است .

 

اما اگر ميخواهيد صرفا يه ترجمه تخصصي داشته باشيد به اين نكته دقت كنيد تمامي نرم افزار هايي كه در اين ليست به رايگان معرفي مي شوند بر اساس هوش مصنوعي و حافظه ترجمه خودكار بوده و توسط دست بشر ساخته شده اند لذا هيچ گاه براي ترجمه هاي تخصصي كه اطلاعات مهم و توجه ويژه اي به ترجمه ميخواهند ساخته نشده اند مثلا اگر يه مقاله تخصصي انگليسي را با ترجمه گوگل انجام دهيد مسلما تا به امروز هيچ دقيق و عاري از هرگونه خطا نبوده لذا تصميم گيري درست در انتخاب ترجمه مقاله شما استفاده از يك مترجم تخصصي و انساني در تيم دارالترجمه انگليسي است .

 

دارالترجمه ها با در اختيار داشتن مترجمين تخصصي در زبان ها مختلف قادرند كه خدمات ترجمه تخصصي در زمينه هاي مختلف را دقيق و با كيفيت انجام دهند .

لازم به ذكر است نرم افزار ترجمه هوشمند گوگل امروزه به عنوان ايده آل ترين و بهترين نرم افزار ترجمه در دنيا قدم برداشته است .

 

3. فرهنگ لغت آنلاين آلماني به انگليسي Dict.cc

 

اين نرم افزار يكي ديگر از ديكشنري هاي بزرگ و معتبر آلماني به انگليسي است كه به سرعت در حال محبوبيت و رشد در بين زبان آموزان و مترجمين خواهد بود .

نرم افزار Dict.cc به عنوان يك ابزار ارزشمند بوده كه داري افزونه ها و برنامه هاي جانبي رايگان است اين نرم افزار حتي بدون دسترسي به اينترنت قادر به استفاده از موتور ترجمه و اصطلاحات تخصصي و وام وازه هاي زباني است .

4- Leo

 

Leo.org يك فرهنگ لغت آنلاين آلماني و انگليسي است كه به شدت در كشورآلمان براي ترجمه كلمات انگليسي استفاده مي شود.

يكي از مهمترين جنبه هاي استفاده از اين نرم افزار اين است كه در سايت پشتيبان نرم افزار انجمن و تالار گفتمان اموزشي از پرسش و پاسخ كاربران وجود دارد كه جامعه اي پويا و متشكل از متخصصي و متفكرين را در خود جاي داده است .

لذا بيشتر اين افراد مايل هستند تا در ترجمه كلمات و اصطلاحات به شما كمك كنند , اين سايت همچنين حاوي جداول براي تلفظ كلمات انگليسي و آلماني بوده تا به زبان اموزان در درستي و صحت كلمات ياري رسان باشد .

 

5. BeoLingus

اين نرم افزار نيز در ليست اخر ما جاي داده شده است , نرم افزار فرهنگ لغت قدرتمند Beo Lingus با داشتن منبع عظيمي از عبارات و مثال هاي آموزشي نحوه يادگيري يك زبان را آسانتر كرده و در سايت خود به دور از هرگونه تبليغات مزاحم محيطي پويا را براي كاربران محيا نموده است .

اميدواريم اين مقاله به شما در يادگيري و استفاده هر چه بهتر و بيشتر از ديكشنري آنلاين و فرهنگ لغات كه ارزش چك كردن را دارد كمك كند


برچسب: ديكشنري آلماني، ديكشنري آنلاين، ديكشنري رايگان،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۱۰:۲۷ توسط:دارالترجمه رسمي پارسيس موضوع: